REZYDENCJA

Rodzaj inwestycji

ZREALIZOWANA

Status

DOSTĘPNA

Dostępność

Luksusowa rezydencja z widokiem na Babią Górę

Willa w Zawoi to wyjątkowe miejsce ucieczki od miejskiego zgiełku, które doceni miłośnik dobrego dizajnu i niebanalnych rozwiązań. Nowoczesne, przestronne wnętrza, autentyczne materiały i świetny projekt składają się na wygodę i estetykę rezydencji.

Pokój dzienny otwiera się na panoramę gór, z Babią Górą na pierwszym planie. W pogodne dni widok ten można podziwiać z szerokiego, drewnianego tarasu. Podobną perspektywę przedstawiają wszystkie sypialnie. Poszczególne wnętrza również mają ogromne okna, które zapewniają wspaniałe widoki i dużą ilość dziennego światła. Do pomieszczeń, które mają przeszklone ściany, należy również jedna z łazienek, z dużą, wolnostojącą wanną.

Po zmroku komfort i atmosferę zapewnia przemyślana aranżacja świetlna, stworzona we współpracy z ekspertami Maxlight. Poza lampami dekoracyjnymi zastosowaliśmy także nowoczesne i niezwykle funkcjonalne systemy szynowe.

Luksusowe wnętrza są komfortowo i niebanalnie wyposażone. Na szczególną uwagę zasługują stylowe dekoracje ścian, dekoracyjne sufity i ciepłe, drewniane podłogi. Dodatkowym atutem jest strefa wellness. Tworzy ją wielofunkcyjna nowoczesna sauna, klasyczna i na podczerwień. Umieściliśmy ją tuż obok drzwi tarasowych. Walory sauny można docenić szczególnie zimą, wybiegając po rozgrzaniu wprost na śnieg. Tuż obok znajduje się ekskluzywny fotel masujący, który ułatwia osiągnięcie relaksu po stresującym dniu.

Działka, na której ulokowano dom, ma powierzchnię 1 ha. Ogród został zaprojektowany tak, by zapewnić mieszkańcom prywatność, a jednocześnie wtopić się w górskie otoczenie. Udało się to osiągnąć dzięki nasadzeniu drzew, które naturalnie występują w okolicy. Wrażenie to potęguje także ogólny wygląd i elewacja rezydencji, wykonana z naturalnych materiałów – drewna i kamienia. Zadbany trawnik wokół domu zachęca do wypoczynku.

Rezydencja została wyposażona w ekologiczne i energooszczędne ogrzewanie: wentylację mechaniczną z rekuperatorem i gruntowym wymiennikiem ciepła. Ten rodzaj instalacji zapewnia nieprzerwaną wymianę powietrza w pomieszczeniach, niezależnie od pory roku, przy czym powietrze dostające się do wewnątrz jest filtrowane i ogrzane. Ciągła wentylacja redukuje poziom dwutlenku węgla, pozwala też eliminować szkodliwe bakterie, zarodniki pleśni i niepożądane zapachy. Gruntowy wymiennik ciepła to dodatkowy element zwiększający oszczędność instalacji.
Rezydencja posiada niezależne ujęcie wody źródlanej z własnej studni głębinowej. Wewnątrz budynku znajduje się dwustanowiskowy garaż oraz pomieszczenie gospodarcze, do przechowywania narzędzi przydatnych w domu i w ogrodzie.
Cała rezydencja została wykończona w najwyższym standardzie i jest w pełni wyposażona w sprzęty wysokiej jakości.